Medzinárodné akustické duo Duška tvorí jazzová speváčka Ági Kazai z Budapešti a gitarista – spevák Štefan Uhriňák z Košíc. Ich hudbu charakterizuje zvedavosť, pohyb medzi rôznymi hudobnými svetmi a neustála chuť experimentovať.

Harmónia dvoch hlasov, tóny akustickej gitary a komunikácia medzi dvoma hudobníkmi vytvára príjemnú atmosféru. Hrajú prevažne vlastnú tvorbu a zaujímavo aranžované covery v akustickom prevedení s použitím rôznych efektov a looperu. Tvoria hudbu prameniacu z jazzu, blues a neo-soul.

Ági Kazai je všestranná umelkyňa, pegagogička a skladateľka, študovala jazzový spev v Grazi na Kunstung für Musik und darstellende Kunst, štúdium ukončila s vyznamenaním v roku 2016 na Hudobnej akadémii Franza Liszta v Budapešti. Vyučuje jazzovú interpretáciu-spev a filmovú hudbu na univerzitách Metropolitan, Kodolányi a ELTE. V rámci súkromnej pedagogickej činnosti sa venuje popredným hercom a významným predstaviteľom budapeštianskej hudobnej scény.

Štefan Uhriňák získal základy hudobného vzdelania na ZUŠ v Košiciach, kde študoval klavír. Je gitarový samouk, prvú elektrickú gitaru si kúpil v USA, kde strávil istý čas ako teenager. Od roku 2014 žije v Budapešti a navštevuje súkromné hodiny popredných umelcov budapeštianskej jazzovej scény ako Bálint Gyémánt a János Ávéd a študuje v magisterskom programe. V súťažnej prehliadke Nové tváre slovenského jazzu 2017 získal cenu SOZA za najlepšiu pôvodnú autorskú skladbu.

Tony Bigmouth Pearson

Štefan Uhriňák okrem projektu Duška na Kremnickej jazzde predstaví aj svoj sólový projekt „Tony Bigmouth Pearson,“ s ktorým zvíťazil vo finále súťaže Slovakian Blues Challenge a úspešne reprezentoval Slovensko na European Blues Challenge 2019 na portugalských Azorských ostrovoch.