Jazzda nie je najväčším, ani najprestížnejším jazzovým festivalom na Slovensku. Prináša však kvalitnú hudbu a vytvára príjemnú atmosféru v uličkách historického mesta.

Mestečko Kremnica je na hudobnej mape viditeľná vďaka festivalom „Hudba pod diamantovou klenbou“ a „Kremnický hradný organ.“ Navštevujú ich fajnšmekri z celého Slovenska.

Husľový virtuóz Peter Michalica vyrastal v jednom z najkrajších stredovekých meštianskych domov v Kremnici. V dome komorského grófa v súčasnosti každoročne organizuje exkluzívny komorný festival. V dramaturgia prevažuje klasická hudba, jeden festivalový večer účinkuje väčšie teleso v niektorom z Kremnických kostolov.

V kostole sv. Kataríny na mestskom hrade je inštalovaný koncertný organ Rieger-Kloss z roku 1992, ktorý postavili v českom Krnove. Má približne 3500 píšťal a 60 registrov. Umožňuje hrať kompletnú organovú literatúru stredoveku i moderné skladby. Festival má povesť hľadača talentov.

Aj my chceme, aby si náš festival Kremnická Jazzda uchoval komornú atmofséru a aby si dokázal vytvoriť verné publikum.

Je toho omnoho viac, čo Kremnica okrem festivalového programu ponúka. Okrem galérií, múzeí a kultúrnych pamiatok sú to najmä výlety do nádhernej prírody.