Prvý ročník ukázal, že ľudia majú záujem o kvalitnú hudbu

Priniesť koncerty priamo do ulíc historického mesta sa rozhodli organizátori podujatia Kremnická jazzda s podtitulom Dobrá hudba v peknom meste. Jazzda nebude, ako by mohol napovedať názov, len džezovým festivalom, ale sľubuje letný hudobný kokteil s príchuťou swingu, blues či etno štýlu.

Prvý ročník jazzového festivalu v uliciach Kremnice poznačilo počasie. Po teplých dňoch bez mráčika na oblohe sa ochladilo tak, že zima bola aj v jesennej bunde. Ľudia si však cestu do Kremnice našli. Hudbou dýchali v sobotu zákutia aj námestia od poludnia až do skorého rána nasledujúceho dňa. Práve spojenie pôsobivých exteriérov a kvalitných muzikantov vytvorilo jedinečnú atmosféru.

Návštevníci si mohli vypočuť napríklad aj nedávny objav, ktorý je fúziou folklóru a džezu – kapelu Ľudové mladistvá, Zuzanu Mikulcovú a jej band, Juraja Schweigerta a The Groove a mnohých ďalších.

V uliciach návštevníci stretali okrem hudobníkov aj výtvarných umelcov, ktorých diela vznikali pred očami okoloidúcich. Jazzdu doplnila aj burza gramofónových platní, knižný antikvariát a hudobné a výtvarné workshopy. Von z klubových priestorov organizátori dostali aj elektronickú muziku. Vstup na koncerty v exteriéroch bol voľný. Hlavným organizátorom bolo združenie Kremnica region, ktoré spája viacerých podnikateľov v cestovnom ruchu aj mesto.


Program 2017


Pár obrázkov z Kremnickej Jazzdy 2017