Jediný koncert stál za to!

Koncom júna 2020 sa malo uskutočniť 4. pokračovanie hudobného podujatia Kremnická Jazzda. Pre pandémiu koronavírusu sa nekonal, bezz jazzu sme však neostali.

Živý koncert jednej z najexportnejších slovenských jazzovej kapely, v rozšírenej zostave: AMC TRIO UNIT sa uskutočnil v Zechenterovej záhrade.

AMC TRIO UNIT vzniklo v roku 2016 za účelom koncertného prevedenia skladieb AMC Tria z ich albumu Very Keen Attack, ktorý členovia tria obohatili o množstvo nových zvukov a hudobných farieb. Pôvodné trio tak doplnili o ďalších troch hudobníkov: Samuel Marinčák – gitara, Peter Kočiš – klávesové nástroje a Miroslav Szirmai – perkusie. Túto zostavu si môžete vypučuť aj na úplne novom CD kapely s názvom AMC TRIO Plus.

Nová zostava sa stretla u priaznivcov Amc Tria, ako aj u promotérov a organizátorov s veľmi pozitívnym ohlasom, o čom svedčí aj množstvo odohratých koncertov doma a v zahraničí po boku svetových hudobníkov akými sú Michael „Patches „Stewart, Bill Evans, Regina Carter, Eric Marienthal či Randy Brecker.

Amc Trio sú: Peter Adamkovič klavír, Martin Marinčák kontrabas a Stano Cvanciger bicie: www.amctrio.sk

Predskokanmi boli PINK HORSE TRIO zo Žiliny.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.