Speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová pôvodom z Rimavskej Soboty nie je na slovenskej scéne nováčikom. V roku 2010 sa stala víťazkou súťaže Nové tváre slovenského jazzu. Neskôr sa osamostatnila a začala skladať vlastnú hudbu a texty.

Predskokanka Jemasa Blunta

Štúdium spevu, skladby a aranžovania populárnej hudby absolvovala na Pražskom konzervatóriu a počas štúdia sa predstavila aj v televíznom programe “Legendy popu”. Spolu s kapelou predskakovali britskému spevákovi Jamesovi Bluntovi v bratislavskom NTC. Mesiac po tom získali druhé miesto s piesňou “Istý pocit” na 30. ročníku pesničkárskej sútaži Košický zlatý poklad.

“Piesne žánrovo definovať neviem. Beriem ich ako fúziu rôznych hudobných štýlov, ale čo všetky piesne spája je moja výpoveď v textoch, ktoré píšem v slovenčine.”

Nový album je precízny

Na nahratie a vydanie debutového albumu Slová získala v roku 2015 podporu Slovenskej jazzovej spoločnosti a grant od Hudobného fondu. Druhý sólový album Dievča nahrala v roku 2018. Nová platňa je podľa Mikulcovej hlboká, zrelá a precízne dotiahnutá.

„Pri albume Slová to bol z mojej strany veľký kompromis, bolo nutné stihnúť určité termíny a čo najrýchlejšie ho spraviť. Nebola som s ním nikdy stopercentne spokojná. O albume Dievča to povedať nemôžem. Dievča je to najlepšie, čo som kedy nahrala,“ zhodnotila speváčka.